Popular Post

Posted by : Murat PINAR 5 Nisan 2009 Pazar

Bu anlatacağım yöntemler aşağıdaki öğrenciler için geçerli değildir.

1. Okuduğunu ilk defa anlayanlar,
2. Sadece bir kez öylece bakıp geçenler,
3. Sınavlara her zaman 15 gün önceden çalışmaya başlayanlar,
4. Sınavlara sadece bir gün önce çalışanlar
5. Derslere baksada, bakmasada o dersin sınavına girmesi yeterli olupta o dersi geçenler.

Açık Öğretim Fakültesi tüm bölümleri geçme reçetesi:

1. İlk önce http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx e-öğrenme portalından TC Kimlik numarası ile giriş yapıp ilgili dersin e-sınav bölümünü açıyoruz.
2. Birkaç kez ilgili dersin vize veya final sınavını kendimize uyguluyoruz. Örnek olarak dördüncü veya beşinci kez denemeden sonra her seferinde 50 veya 60 not alıyorsanız o dersi hiç çalışmanıza GEREK YOK.
3. AÖF Bürodan aldığınız ders kitaplarının tamamının ünite sonu sorularını kitaptan kesip vize ve final ayrı olacak şekilde dosyalıyoruz.
4. Yardımcı kitap olarak sadece ilgili sınıfın soru bankasını almak yeterli. Fakat her halükarda en az bir kerede dersi okuyayım derseniz yine yardımcı kitapları alabilirsiniz.
5. AÖF e-öğrenme portalının e-sınav bölümünün içinde bulunan arasınav ve final sorularını indirin.
6. Yine AÖF e-öğrenme portalından geçmiş yıllara ait çıkmış soru bukletlerini arasınav ve final olacak şekilde indirin. Cevap anahtarıda yine sitede mevcut.
7. Şimdi çalışma şeklimize geçiyoruz. Arkadaşlar topladığımız tüm sorular için, soruyu okuyup cevabı işaretliyoruz. Tekrar çalışmalarındada aynı şekilde soru-cevap çalışıyoruz. Diğer cevap şıklarına kesinlikle bakmıyoruz.
8. Düzenli veya zaman buldukça günde yarım saat bu şekilde sorulara bakmak yeterli. Sınavda kesinkes bu sorular karşımıza gelecektir.

Bu sistem tarafımdan bulunup uygulanmıştır. Sistemin tek ihtiyacı biraz zamandır arkadaşlar. Zamanınız var ise bu sistemi uygulayarak %100 sınıfı geçebilirsiniz. Ben bu sene dördüncü sınıfa geçtim. İnşallah aynı sistem ile okulu bitiricem.
Aşağıda örnek olması bakımından kendi notlarımı veriyorum. İnşallah sizede faydası olur. Herkese başarılar arkadaşlar.

3029 - TÜRK VERGİ SİSTEMİ 73 73 - 73
3155 - İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU 63 37 57 59
3167 - FİNANSAL YÖNETİM 73 73 - 73
3168 - PAZARLAMA YÖNETİMİ 93 57 - 68
3169 - MALİYET MUHASEBESİ 69 73 - 72
3172 - YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ 83 67 - 72
3216 - YABANCI DİL 97 93 - 94

Tek dersten büte kaldım ama onuda aynı sistem ile geçtim.

Fakat bu sistem ile Muhasebeye giriş, İktisada giriş, İstatistik, Muhasebe Uygulamaları, İktisat teorisi, Maliyet Muhasebesi derslerini geçmez biraz zor. Bu dersler sayısal olduğu için, bu derslerin sayısal ünitelerine biraz çalışmak gerek. Fakat yine benim sistem sizi kurtarabilir.

One Response so far.

  1. Adsız says:

    İyiymiş teşekkürler

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by