Popular Post

Posted by : Murat PINAR 24 Nisan 2009 Cuma

(Resimler, çektiklerimin bir bölümününden ibaret..)
Proje katılımcısı, mayıs ve diğer guruplarda ki arkadaşlara yanlarında laptop getirmelerini tavsiye ediyorum. Yoksa diğer arkadaşların nazını çekmek zorunda kalabilir, olmazsa her an kilitlenebilecek linux işletim sistemi yüklü bir makine karşısında, windows bağımlısı birisi olarak kendinizi bulabilirsiniz.(Şu an konuyu ikinci yazışım, inşallah üç olmaz..) Carrara'da akşam üzeri hayat duruyor..

Carrara yemyeşil, Emre ÖLÇEK'in de dediği gibi yaşanılası bir yer..
(Not: Afyon'luyuz)
Türkiye'de ebeveynler, sokaklarda genelde çocuklarının ellerinden tutar, ama burada köpekler gezdiriliyor abartı ölçüde.. (Gördüğüm kedilerin toplamı 4 olsa gerek.) Her zaman vurgulanan Avrupa yaşlanıyor sözünü bir nevi yaşayarak görüyoruz, yaşlı oranı oldukça fazla..
Hergün birşeyler yapmak, çevreyi tanımak adına, bir önce ki proje katılımcılarının aldığı bisiklet(ler)le ortalama 20 km yaparak günü tamamlıyorum. Hatta iki gün öncesi fazla dalmış olacağız ki, Provincia Di Massa-Carrara (üzerinde kırmızı bir çarpı) yazısını görmüşüz. Dalgınlıktan değil de, yeşilin ve sahilin cezbediciliği olsa gerek.. Eve dönüşü de, sahilin zıttı olarak dağların arkasından yaptım, bu serüven baya zor oldu ama keyifliydi..(Fotoğraflarla süsleyemediğim için özür dilerim..)
Projeye yönelik ilk haftamız akademi gezintileri, sonraki haftalarsa ocak ve fabrika gezintileriyle geçecekmiş.
Akademi kısmında öğrencilerin, akademisyenlerin, heykeltıraşların yaptıkları sanatsal objelerle bol bol başbaşa kaldık.. Haliyle hayranlık uyandıracak eserlerle beraber, "bu neymiş..!" der gibi çöpe atabilecek çok yapıt gördüğümüzü söyleyebilirim.. Bu gezintiler de, mermerin sanatsal eserlere dönüşüm süreçleri hakkında, dil sorunu yüzünden yeterince olmasada, bir kısım yararlı bilgiler edindik..
Saat 02:30(Carrara), yazmaya devam edersem yarın ki planlar(daha hazırlamadım..) sekteye uğrayacak..

2 Responses so far.

  1. Adsız says:

    Cok guzel yazmissin; ictenligini tebrik etmek lazim.

  2. S.P. says:

    Yeni yazılarını hasretle bekliyoruz...

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by