Popular Post

Posted by : Murat PINAR 21 Mayıs 2009 Perşembe

Google'ın 41 dilde tercüme imkanı sağlayan bu hizmetini Gmail'de otomatik olarak kullanmak için Labs simgesini tıklayarak, burada yer alan deneysel Google hizmetlerini açmanız gerekiyor. Açılan sayfada "İleti çevirisi"ni etkileştirdiğiniz zaman artık e-postaları daha kolay tercüme edebileceksiniz. Daha sonra kullanmak için tek yapmanız gereken size gelmiş yabancı dildeki bir e-postayı açarak, "İletiyi şu dile çevir: Türkçe" bağlantısına tıklamak. Eğer Türkçe'den farklı bir dil kullanmak istiyorsanız, hemn yanındaki "Dili değiştir" bağlantısını tıklayarak, dilediğiniz dili seçebilirsiniz.

Google yetkilileri henüz tercüme hizmetinin hedefledikleri kadar başarılı olmadığını kabul ediyorlar ama bu hizmet sayesinde alıcılar en azından bahsettiğiniz konular hakkında yüzeysel de olsa bir fikir sahibi olacaklar. "Hiç yoktan iyidir" diyenler, Gmail hesaplarında bu özelliği hemen kullanmaya başlayabilirler.

Laps ayarlar kısmında, test aşaması densede, etkinleştirip rahatlıkla kullanabileceğiniz daha bir çok özellik bulabilirsiniz..

One Response so far.

  1. Adsız says:

    Bilmiyordum, güzel özellikler var mış teşekkürler.

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by