Popular Post

Posted by : Murat PINAR 13 Haziran 2009 Cumartesi

Bir süredir Facebook’ta kullanıcı adı alınması için Cumartesi sabah saat 07:01 için geri sayım yapılıyordu (1). O geri sayım bu sabah bitti ve isteyenler kullanıcı kodlarını almaya başladılar.
www.facebook.com/username/ adresine girince burada e-posta adresinizdeki kullanıcı adınıza uygun kullanıcı adları öneriyor. Ya bu adlardan birini ya da kendi seçeceğiniz başka bir adı yazıp gönderince, daha önce başkası almamışsa kullanıcı adınız belirlenmiş oluyor. Bundan sonra Facebook adresiniz www.facebook.com/kullaniciadi oluyor. Böylece tanıdıklarınıza “Beni Facebook’ta ara” demek yerine www.facebook.com/kullaniciadi adresinde bul diyebiliyorsunuz.
Yeni aldığınız bir Facebook hesabına bir kullanıcı adı almaya kalkarsanız şöyle bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz:
“Şu an için yalnızca Facebook'a 09 Haziran 2009 tarihinden önce kaydolan kullanıcılar kullanıcı adı alabilir. Diğer tüm kullanıcıların yakın zamanda kullanıcı adı almasına izin verilecektir. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”
Böylece eski kullanıcılara bir sürelik öncelik tanınmış oluyor.
Facebook gerek görünüm gerek kullanım koşulları açısından ilk yaygınlaştığı günlere göre çok farklı. Şu andaki Facebook çok daha kullanışlı bir ortam…

3 Responses so far.

  1. semih says:

    çok teşekkürler :)

  2. Adsız says:

    adimi almışlar :(

  3. Adsız says:

    sağolasın ;)

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by