Popular Post

Posted by : Murat PINAR 1 Temmuz 2009 Çarşamba


Zenginlerin “insan safarisi”
Rusya'da okyanusa açılan lüks gemi şirketleri heyecan arayan zengin müşterilere Somali kıyılarında korsan avı fırsatı sunuyor.
Özel gemiler Somali'deki Cibuti'den Kenya'daki Mombasa'ya seyahat ediyor. Zengin müşteriler günde 5 bin 790 dolar ödeyerek, dünyanın en tehlikeli sularında dev tankerleri ve yolcu gemilerini rehin alan Somalili korsanların saldırısına uğramayı bekliyor.

100 MERMİ 12 DOLAR
Korsanların saldırısına uğradıkları zaman da, Rus zenginler gemideki el bombaları, makineli tüfekler, roket atarlarla karşılık veriyor. Ekstradan günlük 9 dolar ödeyen müşterilere Kalaşnikof veriliyor. Ekstra 12 dolar ödemeyi kabul ederseniz 100 merminin de sahibi oluyorsunuz. Makineli tüfek ise günlüğü 475 dolara kiralanabiliyor. Gemide, eski özel tim askerlerinden oluşan bir ekip de bulunuyor.
Rus yatçı Vladimir Mironov, "Onlar korsanlardan da beter. Konsanlar en azından rehin aldıkları kişilere karşı dürüst davranıyorlar, bu insanlar ise sadece cinayet
işlemek için para ödüyorlar" diye konuştu.
_______________________________________________________________
İki kaşının ortasına ok
Evinin bahçesinde çiçekleri sulayan kadının iki kaşının ortasına ok saplandı ama kadın mucize eseri ölmedi. Yeni Zelanda'nın West Auckland şehrinde, 42 yaşındaki Adele Curran evinin bahçesindeki çiçekleri sulamak için dışarı çıkmıştı. Aynı anda karşıdaki komşusu kendisine hediye olarak verilen ok ve yayı denemek istiyordu. Kadın, çiçekleri sularken, adam da bahçesindeki bir kırık hoparlöre nişan aldı. Ancak hedefi tutturamayınca, ok karşı bahçedeki kadının iki kaşının arasına saplandı. Olay sonrası kanlar içinde yere yığılan kazazedeye ilk yardımı 10 yaşındaki oğlu yaptı.Komşular hemen hastaneyi arayarak acil yardım istediler.
10 dakika sonra ilk yardım ekibi olay yerine gelmişti. Kadın hastaneye kaldırıldı ve ilk müdahale yapılarak, hayatı kurtarıldı. Doktor 3 santimetre derine saplanan okun bir santimetre daha derine gitmesi halinde beyne saplanarak ölümüne neden olabileceğini açıkladı.

Kaynak

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by