Popular Post

Posted by : Murat PINAR 19 Temmuz 2009 Pazar

İnternet üzerindeki veri depolama alanınıza Windows altından Z: sürücüsünden ulaşmak ve fare ile sürükle - bırak yaparak online veri depolama servisini internet tarayıcılarının kısıtlamaları ile sınırlı kalmayarak kullanmak istiyorsanız; pratik kullanımı ve performansı ile ilgi çeken ve sadece skydrive değil bir çok farklı servisi de destekleyen, gladinet'i kullanabilirsiniz..

 • Gladinet Cloud Desktop Beta uygulamasını firmanın web sitesinden indirin. Sisteme kurulum son derece kolay, sadece ekrana gelecek olan sihirbazda adımları tek tek geçiyorsunuz ve Gladinet bilgisayarınıza Z: sürücüsü olarak yerleşiyor.
 • Programı ilk olarak çalıştırdığınızda ekrana gelecek olan seçeneklerden Mount Disk Storage or Web Storage As Virtual Directory üzerine tıklayın.
 • Gladinet farklı online veri depolama hizmetlerini destekliyor demiştik. Bunlar arasında Google Picasa ve Google Docs da var. Biz burada Windows Live SkyDrive seçimini yapacağız.
 • Windows Live SkyDrive'ın sizin için internet üzerinde oluşturmuş olduğu alana Windows Live ID'niz ile bağlanırsınız. Bu adımda, Windows Live ID bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Önce Windows Live SkyDrive veri depolama alanınızın sisteminizde görüneceği ismi belirlemeniz gerekli. Program otomatik olarak Windows Live SkyDrive 1 gibi bir isim veriyor, bunu değiştirmek elinizde.
 • Sürücüye isim verdiğiniz bölümün hemen altındaki Windows Live Id (Email) ve Password bölümlerine de Windows Live kullanıcı adı ve şifrenizi giriyorsunuz. Hemen alttaki Open newly added virtual directory seçeneğini aktif hale getirirseniz ADD düğmesine basınca program veri depolama alanına otomatik olarak bağlanacak ve ilgili pencereyi açacaktır.
 • Şimdi bir süre bekliyoruz. Gladinet vermiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifresini kullanarak Windows Live SkyDrive'a bağlanacak ve sistemde bir sürücü harfi oluşturmak için gerekli olan işlemleri yapacak. Bu süre servislerin hızına ve internet bağlantınıza göre değişecektir. Başlıkta da belirttiğimiz gibi, bekliyoruz...
 • Windows Live SkyDrive artık her zaman elinizin altında. Bilgisayarım simgesine çift tıklayarak aynen bir sabit disk veya bir CD-ROM gibi ulaşabilir, içeriğini görebilir, istediğiniz dosyaları sürükle-bırak yöntemi ile yükleyebilir veya silebilirsiniz. Hayırlı olsun...

2 Responses so far.

 1. Adsız says:

  güzel yöntem ;)

 2. Adsız says:

  bütün resimleri attım :)

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by