Popular Post

Posted by : Murat PINAR 5 Ağustos 2010 Perşembe

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex, takımının Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden elenmesini, kişisel internet sitesinde değerlendirirken, ''Üzüntü büyük ama bundan ders almayı bilmeliyiz'' dedi.

Alex, kişisel internet sitesindeki yazısında, geçmişte formasını giydiği diğer kulüplerde de sahasında oynayıp kaybettiği önemli kupa maçları olduğunu belirterek, ''Young Boys'a karşı alınan bu yenilgi beni çok daha üzdü. Burada (Türkiye'de) kazanma hırsımızın olmadığı, koşmadığımız için kaybettiğimiz söyleniyor, ama ben bu görüşe yüzde 100 karşıyım. Kaybettik, çünkü rakip bizim takımdan daha iyi futbol oynadı'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin hareketli, istekli ve çok koşan bir futbol sergilediğini, ''organize olmak'' ve ''kişisel beceri''nin eksik olduğunu ifade eden Alex, ''Biz futbol oynamıyoruz, sadece rakibin peşinden koşuyoruz. Gerçekten topu ayağınızda tutmadığınız an, galibiyet daha da uzaklaşıyor'' değerlendirmesini yaptı.

Brezilyalı futbolcu, ''180 dakika boyunca bizden çok daha üstün olan bir takıma layıkıyla kaybettik'' dedi. Young Boys maçlarından sonra düzeltilmesi gereken çok şey olduğunun görüldüğünü kaydeden Alex, artık UEFA Avrupa Ligi veya Süper Lig'e konsantre olup, buradaki maçları kazanmak için çalışmak gerektiğini belirtti.

Tecrübeli futbolcu, maçlarda daha iyi sonuçlar almak için fizik ve tekniklerini artırmaları gerektiğini, bundan dolayı her geçen gün daha fazla çalışmak zorunda olduklarını vurguladı.

3 Responses so far.

  1. fb içerisinde saygı duyulacak tek adam! helal olsun. mertçe özetlemiş durumu. taraftar da artık açsın gözünü ve azize defol demeyi bilsin. bjk taraftarı nasıl demiröreni adam ettiyse onlar da etmeli.bir sene önce tabata yı alan adam gutiyi getirdi. aziz de hala dia mia! bir yanda rijkaard bir yanda schuster bi de bakıosun fenere aykut! aykutun futbolculuğuna lafım yok, saygım büyük ama arkadaş az mantıklı olun. aykutun tecrübesi ne?

  2. BigE says:

    Mehmet demirkol çok güzel bir konuya değindi dün Akşam.Türkiye gelip bir Türk takımını Kendi potansiyeline çekebilen tek Oyuncu Hagidir,iyi oynamasa bile takımı saha içinde organize edebilen tek adam.Galiba Alex ile Hagi arasındaki en büyük fark bu.

  3. Alex De Souza says:

    Arkadaş bu adam gelecekte çok önemli bi teknik adam olacak bence.

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by