Popular Post

Posted by : Murat PINAR 11 Ağustos 2010 Çarşamba

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Kur'an-ı Kerim'i bir ayda hatmetmek isteyen başta çalışanlar olmak üzere birçok kişi internetten ortak hatim yapan sitelere üye oluyor.

Yeterli arkadaş grubu bulamayanların hatim yapmasına internet siteleri imkân veriyor. İsteyenler bu sitelerden günde bir sayfa alıp okuyarak hatime ortak olabiliyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte artık internetten ortak hatim yapma imkânı bulunabiliyor. İşte, evde internetin olduğu her yerde ortak hatim yapılabiliyor. Bu sitelerden biri olan www.ortakhatim.com adlı internet sitesi de ortak hatim yapmak isteyenlere fırsat sunuyor. İsteyenler siteden hatm-i şerif dışında Kur'an-ı Kerim'in mealini, Cevşen-i Kebir, Peygamber Efendimiz'e salat-u selamlar, Esma-i Hüsna ve İsm-i Âzam dualarıyla, enbiya, sahabe ve bazı büyük zatların duaları, haftalık vird ve hiziplerinin bulunduğu geniş bir dua arşivi olan el-Kulûbu'd Dâria'lardan da okuyabiliyor.

Site, 15 gün içinde okunup işaretlenmeyen sayfaları okunmamış olarak kabul ederek havuza bırakıyor. Üyeler bu siteler vasıtasıyla günde bir sayfa da olsa okuyarak hatime ortak olabiliyor.

5 Responses so far.

 1. sefir says:

  Mükemmel be. Bende derslerden dolayı hatim yapamayacağım için üzülüyordum.

 2. hatm says:

  Güzel bir uygulama, bende katılacağım.

 3. Adsız says:

  OOO süper.

 4. Adsız says:

  Sağolasın kardeşim.

 5. hatsen says:

  Çok güzel ya, 6,7 sayfa ile bile hatim sevabına ortak olabileceğim :)

Copyright © Murat PINAR - Modified By - Designed by